Μεσι και Ρονάλντο έκρυψαν το τόπι αλλά οι ομάδες τους ήρθαν ισόπαλες

• 08/10/2012 -
  • |

Το clasico τελείωσε, δικαιολόγησε τη φήμη του, όπως και οι Μέσι και Ρονάλντο, με τους δύο σταρ να διαμορφώνουν το τελικό 2-2 στο ντέρμπι της 7ης αγωνιστικής της Primera Division.
Στο 23′ ο Κριστιάνο Ρονάλντο επέβαλε... σιγή στο "Καμπ Νου", όταν εκμεταλλεύθηκε ασίστ του Μπενζεμά και έκανε το 0-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα η Ρεάλ είχε δοκάρι με τον Μπενζεμά. Η συνέχεια ανήκε στον Λιονέλ Μέσι, ο οποίος με δύο γκολ στο 31′ και στο 61′ έκανε μόνος του την απόλυτη ανατροπή και έδωσε προβάδισμα με 2-1 στη Μπαρτσελόνα.
Πέντε λεπτά αργότερα, όμως, και πάλι ο Ρονάλντο νίκησε τον Βαλντές, διαμόρφωσε το 2-2 και έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του. Στο 88′ οι γηπεδούχοι άγγιξαν τη νίκη, αλλά το σουτ του Μοντόγια βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.