Οι αγώνες και τα αποτελέσματα της Κυριακής για την Super League

• 22/10/2012 -
  • |

3-0 οι Αρκάδες κόντρα στη Βέροια

Με τους Εμάνουελ Περόνε (51’, 69’) και Πάμπλο Ντε Μπλάσις (67’) να… «χορεύουν» την Βέροια και να πετυχαίνουν δύο και ένα τέρματα αντίστοιχα, ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε 3-0 της ομάδας της Ημαθίας.
Καλοί για ένα ημίχρονο οι Αρκάδες, έφτασαν στην επικράτηση, ενώ η Βέροια, εμφανίστηκε αγνώριστη στην επανάληψη, αφού στο πρώτο μέρος ήταν καλύτερη, αλλά βρήκε μπροστά της έναν εντυπωσιακό Φούλοπ.

Ένα κακό παιχνίδι και γενικά... μηδέν.

Βαθμούς κι εντυπώσεις μοιράσθηκαν Ατρόμητος και Λεβαδειακός, σε μία αναμέτρηση, που διεξήχθη για την 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας και θα ξεχασθεί πολύ γρήγορα καθώς έληξε χωρίς τέρματα με ελάχιστες φάσεις και από τις δύο ομάδες.

Πασ..άς στην Κομοτηνή σπουδαίο διπλό

Την ευρύτερη εκτός έδρας νίκη της ιστορίας του στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας πέτυχε ο ΠΑΣ Γιάννινα. Η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου επικράτησε 3-0 του Πανθρακικού στην Κομοτηνή, με σκόρερ τους Ιλιτς (9΄), Τσουκαλά (44΄) και Κοροβέση (73΄).Xαμένο πέναλτυ για τους γηπεδούχους στο 24 λεπτό με τον Βαιρουά.

Χ-άρη-σε το βαθμό ο Γιαννιώτας..Γκρίνια στο ΟΑΚΑ

Έπειτα από ένα κάκιστο ποιοτικά παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός δεν κατάφερε να πανηγυρίσει την πρώτη εντός έδρας νίκη του, μένοντας στο 1-1κόντρα στον Άρη στο ΟΑΚΑ στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν με αμφισβητούμενο πέναλτι (και αποβολή του Παπαζαχαρία για το μαρκάρισμα στον Σισοκό) με εκτελεστή τον Χριστοδουλόπουλο στο 76', ενώ ο Άρης ισοφάρισε στο 89' με τον Γιαννιώτα με όμορφη κεφαλιά-ψαράκι.Το σφύριγμα της λήξης σε ακόμη ένα ματς του Παναθηναϊκού ακολούθησαν έντονες αποδοκιμασίες τόσο προς τους παίκτες, όσο -κυρίως- προς τον Φερέιρα.