Ωραίο ποδόσφαιρο και πεντάρα για την ΑΕΚ , υπό το βλέμμα του νέου προπονητή στο ΟΑΚΑ !

• 08/12/2019 -
  • |

Με τον καλύτερο τρόπο υποδέχτηκαν τον νέο προπονητή τους Μάσιμο Καρέρα οι παίκτες της Ένωσης, διαλύοντας με 5-0 τον Πανιώνιο – Όλα τα λεφτά ο killer Ολιβέιρα με χατ-τρικ, γκολ ζωγραφιά ο ανεβασμένος Βέρντε, καθοριστικός ο Μπάρκας στις αρχές των δύο ημιχρόνων .

Με τον κορυφαίο σέντερ-φορ του ελληνικού πρωταθλήματος Νέλσον Ολιβέιρα να οργιάζει πετυχαίνοντας χατ-τρικ, η ΑΕΚ επιτέλους ξέσπασε βγάζοντας αντίδραση, διέλυσε με 5-0 τον Πανιώνιο στο ΟΑΚΑ, και πλέον, μπαίνει σε εποχή Μάσιμο Καρέρα! Οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Κωστένογλου, καλωσόρισαν με τον καλύτερο τον νέο τους προπονητή, εμφανίστηκαν μεταμορφωμένοι σε σχέση με την εικόνα που εμφάνιζαν στα προηγούμενα τρία ματς και μετέτρεψαν σε παράσταση για έναν ρόλο την αναμέτρηση της 13ης αγωνιστικής. Η Ένωση ήταν κυρίαρχη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και με τον killer Ολιβέιρα να διαλύει την άμυνα του αντιπάλου με κάθε τρόπο πετυχαίνοντας τρία γκολ και φτάνοντας συνολικά τα 8 (ανέβηκε στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ) απλοποίησε τα πράγματα. Η ζωγραφιά του Βέρντε στο 77’ με άπιαστη εκτέλεση φάουλ και το γκολ του Μάνταλου στο φινάλε, διαμόρφωσαν το τελικό σκορ για την ΑΕΚ, η οποία είχε σε μεγάλη μέρα και τον Βασίλη Μπάρκα, που ήταν καθοριστικός με μεγάλες επεμβάσεις στις αρχές των δύο ημιχρόνων.