X -άρηκε μόνο ο ένας και αυτός ήταν ο Ατρόμητος

• 25/09/2012 -
  • |

Ρεπορτάζ: Βασίλης Κουβελέτσος

Στο ουδέτερο γήπεδο της Λειβαδιάς ο ΠΑΟ συνέχισε τον κατήφορο του φέρνονταςισοπαλία με τον Ατρόμητο.Με πολλές αλλαγές στη σύνθεση του έπειτα από τη σφαλιάραστη Σλοβενία ο ΠΑΟ δε μπόρεσε από το ξεκίνημα του παιχνιδιού να επιβάλει ρυθμό,χωρίς καλή κυκλοφορία και να ανοίγει διαδρόμους για κάτι καλό στην επίθεση.Αντίθετα ο Ατρόμητος με καλή κυκλοφορία,τακτική και κάποιες ευκαιρίες κρατούσε και το μηδέν στην άμυνα, αλλά ο Γιαννούλης σε μία φάση ακίνδυνη στο τέρμα της ομάδας του κράτησε αγκαλιά τον Φορναρόλι και ο Σπάθας καταλόγησε σωστά το πέναλτυ.

Έτσι στο 43 ο Τοτσέ ανέλαβε την εκτέλεση του και έβαλε τον ΠΑΟ μπροστά στο σκοραπό το πουθενά στη λήξη του ημιχρόνου.Στην επανάληψη ο ΠΑΟ αντί να εκμεταλευτεί το υπέρ του σκορ υποχώρησε αναίτια και έδωσε χώρους στην ομάδα του Περιστερίου.Στο 76 συγκεκριμένα έπειτα από λάθοςτου Σέκα, ο Ιγγλέσιας με σουτ βολίδα ισοφαρίσε για την ομάδα του Περιστερίου.Το τελικό 1-1 αφήνει τον ΠΑΟ στο -9 από τον Ολυμπιακό αλλά και την κακή για