Στάθηκε όρθιος και στο Γεντί Κουλέ ο Πάοκ

• 07/10/2012 -
  • |

Ο ΟΦΗ ευτύχησε να ξεκινήσει το παιχνίδι με τον καλύτερο τρόπο ανοίγοντας το σκορ στο 8ο λεπτό με την κεφαλιά του Παπάζογλου που εκμεταλλεύτηκε την λάθος έξοδος του Γλύκου κάνοντας το 1-0! Παρά το γρήγορο γκολ, η απόδοση του ΟΦΗ δεν είχε συνέχεια και δίνοντας χώρο στον ΠΑΟΚ οπισθοχώρησε.
Ο ΠΑΟΚ συνέχιζε να έχει την κατοχή της μπάλας όμως δεν είχε πλησιάσει στην περιοχή του Γουναρίδη και τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει μετά από ένα τραγικό λάθος του Χαριτωνίδη! Ο αμυντικός του ΟΦΗ προσπάθησε να διώξει, «κλώτσησε αέρα» και ο Φωτάκης με δυνατό σουτ έκανε το 1-1 στο 18ο λεπτό.
Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου, ο ΟΦΗ έχασε την μεγαλύτερη του ευκαιρία στο παιχνίδι όταν ο Γλύκος ανέτρεψε τον Κουτσιανικούλη με αποτέλεσμα να αποβληθεί από τον Δημητρόπουλο αντικρίζοντας την απευθείας κόκκινη κάρτα! Ο Σίσιτς ανέλαβε την εκτέλεση όμως ο Χακόμπο (που μόλις είχε μπει στο παιχνίδι) τον… «ψάρεψε» αποκρούοντας το πέναλτι ενώ στην επαναφορά απέκρουσε ξανά το δυνατό σουτ του Κουτσιανικούλη!