Άρσεναλ – Ολυμπιακός: “Μυθική” πρόκριση του Ολυμπιακού στο τελευταίο λεπτό της παράτασης !

• 28/02/2020 -
  • |

Άρσεναλ – Ολυμπιακός: “Μυθική” πρόκριση του Ολυμπιακού στο τελευταίο λεπτό της παράτασης  !

Ο Ολυμπιακός έκανε μεγαλειώδη εμφάνιση στο Λονδίνο, “τρόμαξε” την Άρσεναλ, την κέρδισε  1-0 στην κανονική διάρκεια και την αποτέλειωσε στην παράταση, η οποία αποδείχθηκε “θρίλερ” με πρωταγωνιστή τον Ελ Αραμπί.

Οι Πειραιώτες ήταν καλύτεροι σε ολόκληρο τον αγώνα, ισοφάρισαν το σκορ του πρώτου αγώνα με γκολάρα του Σισέ και έχασαν ευκαιρίες για να “τελειώσουν” την ομάδα του Αρτέτα νωρίτερα, πριν γίνει το ματς ροντέο στα τελευταία λεπτά. Ο Ομπαμεγιάνγκ “πάγωσε” την ομάδα του Μαρτίνς σκοράροντας στο 113′, αλλά ο Ολυμπιακός έδειξε ψυχή και με τον Αλγερινό “πυρπολητή” έβαλε… φωτιά στο “Έμιρεϊτς” για μία ιστορική πρόκριση.