To πάλεψε με νύχια και με δόντια αλλά...υπέκυψε στους κανονιέρηδες

• 04/10/2012 -
  • |

Ο Ολυμπιακός στάθηκε αρκετά καλά στο Λονδίνο, ωστόσο προδόθηκε σε ακόμη ένα ματς από την οπισθοφυλακή τους, που έδωσε δικαιώματα στους γηπεδούχους.Πληρώνοντας κάποιες στιγμές αδράνειας στην άμυνα του, ο Ολυμπιακός έχασε την με 3-1 από την Άρσεναλ στο «Emirates», για την 2η αγωνιστική των ομίλων του Champios league

Ο Ζερβίνιο άνοιξε το σκορ για τους «κανονιέρηδες» στο 42ο λεπτό, ωστόσο ο Κώστας Μήτρογλου στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ισοφάρισε με κεφάλια σε 1-1.

Το συγκρότημα του Βενγκέρ δέχτηκε το δεύτερο γκολ στο 56ο λεπτό από τον Ποντόλσκι, ενώ στις καθυστερήσεις ο Ράμσεϊ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα σε ισάριθμες αναμετρήσεις της στη φετινή κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση για την ομάδα του Ζαρντίμ, που παραμένει στην τελευταία θέση του ομίλου της χωρίς βαθμό.