Ενα Χ σε ένα κρίσιμο ματς για τον ΠΑΟ έδωσε ανάσες...

• 05/10/2012 -
  • |

Ζωντανός στο παιχνίδι της πρόκρισης έμεινε ο ΠΑΟ, παραχωρώντας ισοπαλία 1-1 στην Τότεναμ στο ΟΑΚΑ. Ο Τοτσέ το γκολ της ισοφάρισης.Η ηρεμία πρέπει να υπάρχει σε κάθε μεγάλη ομάδα και ο Παναθηναϊκός φάνηκε οτι τη διαθέτει… Και το έβγαλε στον αγωνιστικό χώρο του Ολυμπιακού Σταδίου, έστω και αν ως αποτέλεσμα το ισόπαλο 1-1 με την Τότεναμ τον αφήνει πίσω στη μάχη της πρόκρισης.

Πριν το ματς ο Παναθηναϊκός φάνταζε ως χαμένος απ’ όλους και απλά αναζητούσαν με πόσα γκολ διαφορά θα χάσει… Και όταν έγινε το 0-1 από τον Ντόσον στο 36′, άπαντες περίμεναν την κατάρρευση. Όμως ο Παναθηναϊκός αντέδρασε, έβγαλε τον εγωισμό του και κατάφερε στο δεύτερο ημίχρονο όχι απλά να ισοφαρίσει με τον Τοτσέ στο 80′, αλλά διεκδίκησε το δεύτερο γκολ στα τελευταία λεπτά.Βαθμολογικά, με την εντός έδρας ισοπαλία ο Παναθηναϊκός μένει πίσω στο κόλπο της πρόκρισης, αφού έχει να επισκεφτεί το Λονδίνο και τη Ρώμη στα εναπομείναντα παιχνίδια. Και σίγουρα δεν θεωρείται επιτυχία για τον ΠΑΟ ένας βαθμός στην έδρα του, θα το παλέψει και με τη βοήθεια της τύχης θα ελπίζει.Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου Λάτσιο-Μάριμπορ 1-0.