Αυτός ο ΠΑΟ είναι πολύ λίγος εντός και εκτός γηπέδου. Έχασε 2-0 από τον Πανιώνιο !

• 24/02/2019 -
  • |

Ο Πανιώνιος επικράτησε με 2-0 του Παναθηναϊκού στη Νέα Σμύρνη και ανάσανε βαθμολογικά ανεβαίνοντας στους 26 βαθμούς!

Ο Πανιώνιος ήταν πιο αποτελεσματικός, έδειξε να θέλει περισσότερο τη νίκη και την πήρε χάρη σε τέρματα των Σπιριντόνοβιτς και Σταυρόπουλου.

Δεν δόθηκε πέναλτι στους πράσινους στο 3ο λεπτό οι οποίοι έμειναν στην έκτη θέση και ακολουθούν τα ντέρμπι με ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και ΟΣΦΠ.

Απόλυτη κυρίαρχος η ομάδα της Νέας Σμύρνης στο ματς από το πρώτο ως το τελεύταίο λεπτό!

Πάντως το ματς ξεκίνησε με ένα πέναλτι που δεν δόθηκε στον Κουρμπέλη σε μαρκάρισμα από τον Ντουρμισάι.

Μόλις στο 10' ο Σπιριντόνοβιτς άνοιξε το σκορ. Ο Άρτσε έκανε το γύρισμα για τον Ντουρμισάι, ο Σπιριντόνοβιτς βρέθηκε στην πορεία της μπάλας και με πλασέ έκανε το 1-0.

Στο 27' ο Ντουρμισάι με σουτ απείλησε τον Διούδη αλλά η προσπάθειά του ήταν αδύναμη και κατέληξε στην αγκαλιά του Έλληνα πορτιέρο.

Στη μοναδική του στιγμή στο α' μέρος ο ΠΑΟ, είδε στο 40' τον Χατζηγιοβάνη να καθυστερεί και να χάνει την μπάλα.

Στο β' μέρος ο Πανιώνιος φρόντισε νωρίς να τελειώσει το ματς.

Ο Σταυρόπουλος στο 55' από κοντά σε εκτέλεση κόρνερ του Σπιριντόνοβιτς έκανε το 2-0!

Ο Μακέντα στο 59' προσπάθησε να απαντήσει και να ξανά βάλει τους πράσινους ξανά στο ματς, αλλά ο Κότνικ έβγαλε το τετ-α-τετ.

Ο Πανιώνιος έριξε ρυθμούς, ο Παναθηναϊκός προσπάθησε να πετύχει τουλάχιστον ένα γκολ αλλά ούτε η ευκαιρία του Κουρμπέλη στο 74' είχε αποτέλεσμα (η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ). Το 2-0 έμεινε ως το τέλος και οι κυανέρυθροι ουσιαστικά ξεμπέρδεψαν με την υπόθεση παραμονή...