Μουντιάλ 2018: Δίκαιη νίκη της Κολομβίας 3-0 την Πολωνία

Πολύ σημαντικό παιχνίδι, διεξήχθη για τον 8ο όμιλο του Μουντιάλ της Ρωσίας, μεταξύ της Πολωνίας και Κολομβίας, για την πρόκριση τους στην επόμενη φάση.

Οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο, αναζητούσαν τη νίκη σε έναν πολύ μέτριο αγώνα με ελαφρά καλύτερους τους Κολομβιανούς, που δίκαια προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 1-0, χάρη στο γκολ που σημείωσε ο Μίνα στο 40ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Πολωνία προσπάθησε να αντιδράσει και να ισοφαρίσει το σκορ αλλά η Κολομβία πολύ επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις, κατάφερε να πετύχει δύο ακόμη τέρματα, με τον Φαλκάο στο 69ο και τον Κουαδράδο στο 75ο λεπτό.

Τελικό σκορ Πολωνία - Κολομβία: 0-3.

Πολωνία (Ναβάλκα): Στσέζνι, Πάζνταν, Μπέντναρεκ, Μπερεζίνσκι, Πίστσεκ, Γκοράλσκι, Κριχόβιακ, Ρίμπους, Ζελίνσκι, Λεβαντόβσκι, Κοβνάτσκι.

Κολομβία (Πέκερμαν): Οσπίνα, Άριας, Μίνα, Μοχίκα, Σάντσες, Μπάριος, Αγκιλάρ, Χάμες, Κουαδράδο, Κιντέρο, Φαλκάο.

Προέλευση: epoli.gr