Κέρασε την Λειβαδιά 3 πορτοκαλάδες με Π-ανθρακικό

• 09/10/2012 -
  • |

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πήρε ο Πανθρακικός, επικρατώντας 3-0 του Λεβαδειακού στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκας. Οι Παπαδόπουλος (11' πεν.), Λαδάκης (44') και Βιγιαρέχο (93') πέτυχαν τα γκολ των νικητών, ενώ οι γηπεδούχοι είχαν μείνει με δέκα παίκτες από το 37ο λεπτό, λόγω αποβολής του τερματοφύλακά τους, Δημήτρη Κυριακίδη.Με παίκτη παραπάνω και προβάδισμα δύο τερμάτων, ο Πανθρακικός έκανε το αυτονόητο. Άφησε χώρους στους γηπεδούχους, οι οποίοι δοκίμασαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι με κάποια καλά μακρινά σουτ του Μαχαίρα και του Ζησόπουλου.
Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα (93')και μετά απο μια φάση διαρκείας ο Βιγιαρέχο διαμόρφωσε το τελικό 3-0 που χάρισε στην ομάδα της Κομοτηνής τη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα.