Η ήττα φέρνει γκρίνιες και τάσης φυγής στον Ολυμπιακό. Ήττα ανευ όρων απο Ζαλγκίρις .

• 26/10/2012 -
  • |

Βόμβα μεγατόνων έριξε ο Τζόι Ντόρσει μετά την λήξη του αγώνα του Ολυμπιακού με την Ζαλγκίρις, τονίζοντας ότι θα αποχωρήσει από τους «ερυθρόλευκους»
Τάσεις φυγής από τον Ολυμπιακό έχει ο Τζόι Ντόρσει.
Ο Αμερικανός σέντερ μετά την λήξη του αγώνα με την Ζαλγκίρις φέρεται να είπε στον συμπατριώτη του Έισι Λο ότι το παιχνίδι με τη Ζαλγκίρις Κάουνας ήταν το τελευταίο του με τη φανέλα της πειραϊκής ομάδας.
Ο Αμερικανός σέντερ ήταν νευριασμένος στα αποδυτήρια μετά το τέλος του αγώνα. Οι συμπαίκτες του ήταν προβληματισμένοι, αλλά ο Ντόρσεϊ ήταν με διαφορά ο πιο νευρικός από όλους.

Κυριαρχώντας απόλυτα στην επανάληψη η Ζαλγκίρις Κάουνας πρόσφερε σεμινάρια μπάσκετ στο ΣΕΦ, στη νίκη της με 79-61 επί του Ολυμπιακού.
Οι Λιθουανοί έφθασαν στην τρίτη νίκη τους σε ισάριθμους αγώνες τους στην Ευρωλίγκα, παρότι βρέθηκαν να χάνουν με 39-33 στο ημίχρονο. Οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα έπαθαν καθίζηση στην επανάληψη και παραδόθηκε στις ορέξεις των φιλοξενούμενων, που παρέμειναν πρώτοι και αήττητοι στο Γ’ Όμιλο. Από την άλλη, ο προβληματισμός επανήλθε στην ομάδα του Πειραιά που γνώρισε τη δεύτερη ήττα της σε τρεις αναμετρήσεις φέτος και μάλιστα την πρώτη εντός έδρας, μόλις μία εβδομάδα μετά τη συντριβή στην Κωνσταντινούπολη από την Εφές Αναντόλου.

Τα δεκάλεπτα: 17-14, 39-33, 49-59, 61-79