Χ-αμογέλασε στο τέλος με Τοτσέ

• 26/10/2012 -
  • |

Με ένα γκολ του Τοτσέ ακριβώς στο 90 του αγώνα με τη Λάτσιο έκανε ο Παναθηναϊκός το 1-1 και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας για την τρίτη αγωνιστική του Europa League.Το 0-1 ήρθε στο 25' με το αυτογκόλ του Γιούρκα Σεϊταρίδη. Τελικά, στο 90' ο Τοτσέ με σουτ από κοντά έκανε το 1-1, προσφέροντας στον Παναθηναϊκό τη δεύτερη εντός έδρας ισοπαλία, μετά το 1-1 απέναντι στην Τότεναμ.Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου που διεξήχθη στη Σλοβενία, Μάριμπορ και Τότεναμ έμειναν στο 1-1.Ο αγώνας ήταν ιδιαίτερα επεισοδιακός, όχι εντός αλλά εκτός αγωνιστικού χώρα, αφού τόσο τρεις ώρες πριν την έναρξη όσο και κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου σημειώθηκαν σοβαρά επεισόδια ανάμεσα στους οπαδούς των δύο ομάδων.Μάλιστα, στο 51' το ματς διακόπηκε για περίπου τρία λεπτά επειδή η ατμόσφαιρα είχε γίνει βαριά λόγω των δακρυγόνων που είχε ρίξει νωρίτερα η Αστυνομία με στόχο να εκτονώσει την κατάσταση.